Zimowe ubranie sportowca

czapki zimowe damskie

Nie brakuje zwolenników teorii, że kiedy spada pierwszy śnieg, powinno się zaprzestać treningów na otwartej przestrzeni. W rzeczywistości jednak, nie tyle powinno się przestać trenować, co trzeba po prostu zmienić swój strój sportowy. Jak powinien on wyglądać zimą?

Czapki zimowe do biegania

Nie ma absolutnie wątpliwości, że nie obejdzie się bez czapek damskich zimowych do biegania. Najlepiej kupować czapki damskie zimowe w sklepach sportowych. Można mieć wtedy pewność, że czapka jest dostosowana do biegania. Chodzi o to, aby była ona zrobiona z odpowiedniego materiału, który ochroni uszy i głowę przed przewianiem i mrozem, a jednocześnie nie doprowadzi do przepocenia.

Bluza sportowa i spodnie

Czapki zimowe damskie są niezbędne, aby móc całkowicie bezpiecznie biegać również zimą. Jednakże, bardzo istotne jest również, aby zawsze ubierać odpowiednią bluzę sportową oraz spodnie. Wydaje się, że najlepiej po prostu zdecydować się na odzież termoaktywną, która jest odpowiednia w zasadzie niezależenie od pory roku.

Jakie buty na zimę?

Ważnym elementem zimowego stroju sportowego są też na pewno buty. Co powinno cechować dobre buty do biegania zimą? Na pewno ich najważniejszym elementem jest podeszwa. Chodzi o to, aby chroniła ona biegacza przed wypadkiem, nawet jeśli nawierzchnia po której się porusza jest śliska. Warto pamiętać, że w zimie często w różnych mało spodziewanych miejscach można natrafić na lód. Jeśli nie ma się wtedy na sobie właściwych butów, niewiele trzeba, aby doszło do wywrotki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Odzież do biegania i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.