Spodnie baggy

spodnie typu baggyLuźne spodnie baggy są nierozerwalnie związane z kultura muzyczna i muzyką hip-hopową. Prawdopodobnie ich pierwszą formą były uniformy więzienne, gdyż osadzeni nie posiadali pasków przez co ich spodnie zwisały z pasa. Niektórzy ich początków upatrują wśród koszykarzy NBA, którzy jako pierwsi zaczęli nosić workowate jeansy. Na pewno zaś przyczynili się do ich popularności.

Prawdopodobnie jednak męskie baggy narodziły się w środowisku hip-hopowym. Rap to muzyka ludzi młodych, początkowo rozwijała się wśród czarnej społeczności Stanów Zjednoczonych. To tam narodziły się spodnie typu baggy.

Na samym początku furorę robiły jeansy baggy. Szybko zaczęły zyskiwać masową popularność także wśród fanów hip-hopu. Z czasem stały się obowiązkowym elementem w szafie każdej osoby, która interesuje się modą. Dziś obecne są w wielu sklepach i utrzymane w różnej stylistyce. Modele dresowe posiadają ściągacz na dole nogawki, są rozwiązaniem bardzo wygodnym, gdyż nie krępują ruchów. Doskonale wpisują się w streetwear, cenią je sobie ludzie spontaniczni, którzy lubią wyróżniać się z tłumu i swoim ubiorem pokazywać osobowość. Spodnie baggy sprawdzą się zarówno na siłowni, jak i podczas wypadu na miasto ze znajomymi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Moda i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.