Pikowane kurtki damskie na zimę – jak je nosić?

Zima to dla wielu osób czas trudny do stylizacji. Jest zimno i wietrznie, a więc należy ubierać się przede wszystkim ciepło. W tym przypadku sprawdzić się mogą kurtki damskie zimowe pikowane.

kurtki damskie zimowePikowane kurtki zimowe damskie to propozycja modna i nadzwyczaj popularna od wielu sezonów. W sklepach wybór wzorów i kolorów jest ogromny. Dlatego każda kobieta powinna znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Jednak wciąż wiele pań podchodzi do puchówek z rezerwą. Obawiają się one, że takie kurtki zniekształcają sylwetkę. Jak więc nosić puchówki, aby prezentować się w nich dobrze?

Przede wszystkim na samym początku warto sprawdzić dokładnie rozmiar kurtki. W tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę nie tylko własne wymiary, ale i to co znajdzie się pod taką kurtką. Zimą na ogół nosi się grube swetry i bluzy. Kurtka tymczasem powinna leżeć dość luźno i nie krępować ruchów. Poza tym opięta kurtka prezentuje się mało efektownie.

Drugą istotną kwestią jest długość kurtki. Wprawdzie na początku w sklepach pojawiły się modele krótkie i sportowe, ale teraz nie brak w nich kurtek pikowanych, które sięgają bioder czy kolan. Powszechnie panuje przekonanie, że osoby  niskie lepiej prezentują się w kurtkach krótkich, sięgających pasa, a wysokie w kurtkach długich. Jednak od tej reguły są wyjątki. Oprócz tego duże znaczenie ma kolorystyka kurtki. Najbezpieczniejsze są zawsze modele granatowe, czarne czy beżowe, które sprawdzają się noszone na co dzień. Jednak w stylizacjach mniej oficjalnych dobrze prezentują się kurtki kolorowe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kurtki i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.