Moda hip-hopowa – ubiór w kulturze hip hop

modna dziewczyna i graffitiGraffiti jest z pewnością jednym z filarów stylu hip hop, podobnie jak ubiór. To dwie rzeczy, po których na pierwszy rzut oka można było ocenić z kim ma się do czynienia, zanim jeszcze powstały teledyski hip-hopowe, lub popularność zyskały najnowsze płyty hip-hop.

Graffiti coraz częściej pojawi się na ubraniach, jest wizualnym wyrażeniem muzyki i stylu bycia hiphopowców. To z reguły duże kolorowe, krzykliwe napisy. Wynikają z chęci wyrażenia swojego przywiązania do tego stylu i ogłoszenia światu jego istnienia. To także wyraz buntu, który jest nieodłącznie związany z tą subkulturą. W wielu miejscach malowanie po ścianach jest zakazane i powszechnie uważane za wandalizm, lecz hiphopowcy lubią być głośno i mocno zaznaczać swoją obecność, gdziekolwiek się znajdą.

Stroje hiphopowców to luźne bluzy z kapturem, spodnie dresowe, sportowe buty oraz czapki. Także ten ubiór ma za zadanie podkreślić to, że osoby te są dalekie od poddawania się społecznym normom i ponad wszystko cenią sobie przede wszystkim swoją własną wygodę. Nie rezygnują z tego ubrania nawet jeśli wymaga tego sytuacja. To jakby ich mundur, którym podkreślają hiphopową tradycję.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Moda i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.