Czy warto kupować markowe buty?

Buty ze znanym znaczkiem w odpowiednim miejscu najczęściej mają dość wysokie ceny. Wielu zarzeka się, że nigdy nie kupi obuwia, którego cena w połowie składa się z płacenia za wielką markę. Pytanie tylko, czy wzbranianie się przed butami znanych firm rzeczywiście ma sens i czy kupowanie butów bardzo tanich rzeczywiście bardziej się opłaca.

Ile lat przetrwają Twoje buty?

Wszyscy znamy ten schemat. Przeglądamy buty na półkach znanych sklepów obuwniczych i po półgodzinie wychodzimy z centrum handlowego bez butów, ale za to ze skwaszoną miną. Ceny nas przytłoczyły i wybieramy się na bazarek, by po raz trzeci w tym miesiącu kupić trampki za czterdzieści złotych. Zastanówmy się jednak, czy lepiej kupić sześć par butów przez jeden sezon czy wydać dwieście złotych na buty, które przetrwają kilka sezonów? Buty Wrangler, Converse czy Dr Martens kosztują sporo to fakt. Jednak do każdej pary dołączana jest gwarancja, która uprawnia do dokonania naprawy lub nowej pary, jeśli okazałoby się, że jakość nie była jednak aż tak dobra. Trampek Converse czy butów Wrangler nie trzeba kupować co roku, zazwyczaj trzymają się przez trzy, cztery lata, co sprawia, że koszty ich zakupu po prostu się zwracają.

Czy tylko znane marki się liczą?

Nie trzeba oczywiście wybierać jednej z tych trzech firm. Należy jednak udać się tam, gdzie buty są tworzone nie po to, by przechodzić w nich tydzień, a po to, by używać ich przez lata. Wbrew pozorom będzie to duża oszczędność pieniędzy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.