Charakterystyka mody hiphopowej

Wiele subkultur młodzieżowych wywodzi się z różnych gatunków muzycznych. Hiphop pojawił się w Ameryce Południowej, a dokładnie w Nowym Jorku w latach siedemdziesiątych. To właśnie w dzielnicy tego miasta w Bronksie różni Dj-e, a także raperzy i grafficiarze oraz tancerze uprawiający breakdance stworzyli własną odrębną kulturę.

Muzyka u podstaw mody hiphopowej
Dla młodych amerykan hip-hop był sposobem na rozładowanie agresji, na spędzanie wolnego czasu oraz na zaznaczenie własnej tożsamości. Nieodłącznie, niemal od samego początku z muzyką hiphop kojarzony jest specyficzny styl ubierania, zakładający przede wszystkim swobodę i wygodę.

Styl ubierania hiphopowców
Hiphopowiec w początkowych latach był buntownikiem walczącym z szarą rzeczywistością. Dlatego ich ubrania były nie tylko swobodne, ale też kolorowe. Ważnym atrybutem każdego hiphopowca są szerokie spodnie, nawet za kolana, a także bluzy WSRH, czy też innych znanych zespołów. Hiphopowcy zakładają najczęściej sportowe buty znanej marki oraz koszulki z nadrukami. Jeżeli chodzi o nakrycia głowy, to modne są czapeczki z daszkiem, noszone zarówno w sposób klasyczny jak i przekrzywione. Styl ubierania nie może być niczym ograniczony. Bluzy WSRH dobrze prezentują się też z dużą kurtką sportową, oczywiści sygnowanym logiem znanego producenta.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.