Buty uniwersalne – czy istnieją?

Uniwersalność butów to pojęcie do niedawna nieznane. Jeszcze do niedawna na każdą okazję zakładało się określonego typu obuwie. Dzisiaj natomiast dowolność w tej kwestii jest bardzo duża, a na rynku jest mnóstwo butów uniwersalnych.

Przykład obuwia uniwersalnego

Na pewno za dobry przykład obuwia uniwersalnego mogą posłużyć buty Vans damskie. Niewątpliwie, męskie Vansy także są uniwersalne, jednak różnorodność obuwia wśród kobiet zawsze była większa, stąd też Vansy damskie są lepszym przykładem zmian jakie zaszły w kwestii uniwersalności obuwia.

Buty Vans są lekkie i w większości przypadków wygodne. Można chodzić w nich po każdego rodzaju powierzchni, nie są śliskie, ani nie spadają z nogi. Jednocześnie jednak, nie mają wyglądu typowo sportowego. Jest to więc niejako połączenie obuwia dla sportowców z eleganckim obuwiem. Stąd też właśnie wzięła się uniwersalność Vansów.

Kiedy nosić buty Vans?

Generalnie, najlepszy okres na Vansy to jesień oraz wiosna. Rzecz w tym, że nie są to grube buty zimowe dobre na mrozy i śnieżyce. Jednocześnie, są na tyle grube, że w lecie może być w nich nieco niekomfortowo. Z drugiej strony, zimy są ostatnimi czasy coraz łagodniejsze, śnieżyce i mrozy zdarzają się rzadko. Nie powinno więc dziwić, że wiele osób w butach Vans chodzi również zimą. W lecie natomiast upały nie trwają zbyt długo. Jeśli temperatura nie jest skrajnie wysoka, Vansy również mogą okazać się bardzo dobrymi butami. Ich zaletą jest, że estetycznie pasują zarówno do ubrań zimowych jak i letnich.

Ten wpis został opublikowany w kategorii buty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.